STEP UP – Międzynarodowa wspólnota edukatorów na rzecz promowania społecznej integracji
Czas realizacji: 15 stycznia 2021 – 15 stycznia 2023
Koordynator projektu
EQUAL SOCIETY – Ateny, Grecja, www.equalsociety.gr
Partnerzy projektu
- BIELSKIE STOWARZYSZENIE ARTYSTYCZNE „TEATR GRODZKI”, Bielsko-Biała, Polska www.teatrgrodzki.pl
- CENTRO SOCIAL DE SOUTELO, Rio Tinto, Portugalia, www.centrosocialsoutelo.org
- ESPACIO ROJO, ASOCIACION, Madryt, Hiszpania, http://espaciorojo.com/
- OPEN CIRCLE ASSOCIATION, Budapeszt, Węgry, www.nyitottkor.hu
- OBA ÜTOPYA EĞİTİM SANAT VE MEDYA TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ, Antalya, Turcja, www.utopiaeduart.org
Misja projektu
Główny cel projektu to utworzenie międzynarodowej sieci – wspólnoty instruktorów pracujących z osobami dorosłymi w obszarze edukacji nieformalnej i społecznej integracji. Ich zadaniem jest zebranie, przetestowanie i upowszechnienie dobrych praktyk i twórczych metod pracy, które mogą być wykorzystywane i rozwijane w środowisku osób potrzebujących wsparcia.
Główne działania projektu
- Utworzenie zbioru dobrych praktyk w dziedzinie edukacji dorosłych
Każdy z partnerów projektu organizuje w swoim kraju dwie grupy robocze złożone z edukatorów pracujących z dorosłymi, by zebrać i opisać stosowane przez nich metody z dziedziny sztuki i twórczości, które sprawdziły się w działaniach na rzecz środowisk zagrożonych wykluczeniem. Następnie zorganizowane zostaną w Hiszpanii dwudniowe warsztaty poświęcone wymianie dobrych praktyk pomiędzy partnerami.
- Pilotaż dobrych praktyk
Każdy z partnerów projektu testuje jedną dobrą praktykę w nowym kontekście (na przykład z inną niż dotychczas grupą docelową lub w innych okolicznościach geograficznych czy socjo-ekonomicznych). Następnie zorganizowane zostanie w Grecji dwudniowe wydarzenie poświęcone prezentacji wszystkich przetestowanych praktyk edukacyjnych szerszej publiczności.
- Wydanie trzech publikacji
W wyniku współpracy wszystkich partnerów powstaną wydawnictwa prezentujące rezultaty projektu:
- Podręcznik dobrych praktyk wraz z wytycznymi jak je stosować w różnych społecznych kontekstach.
- Poradnik dotyczący projektowania i wdrażania przedsięwzięć edukacyjno-artystycznych z udziałem wszystkich grup objętych pilotażem, z uwzględnieniem specyficznych potrzeb każdej z nich.
- Raport na temat specyfiki projektów kulturalnych służących integrowaniu grup wykluczonych ze społeczeństwem, skupiający się na czynnikach potrzebnych do osiągnięcia sukcesu w tej dziedzinie.
- Cykl szkoleń
Każdy z partnerów zorganizuje warsztaty dla trenerów i profesjonalistów działających w obszarze edukacji, prezentujące zdobycze projektu.
- Konferencja
Na zakończenie projektu zorganizowana zostanie w Atenach konferencja poświęcona upowszechnianiu osiągniętych w projekcie rezultatów
Zapraszamy do odwiedzania strony projektu i profilu na Facebooku
PUBLIKACJE czytaj więcej
RAPORT Z REALIZACJI PROJEKTU czytaj więcej
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej.
Dokument odzwierciedla jedynie stanowisko autorów i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w niej zawartość merytoryczną.