Slideshow

logo Fundusze Europejskie,Rzeczpospolita Polska,Śląskie.,Unia Europejskia

Kim jesteśmy?

Jak pomagamy?

Jak możesz pomóc?

Międzynarodowe spotkanie w Beskidach

 

W małej górskiej wiosce Laliki na pograniczu Beskidu Żywieckiego i Śląskiego gościć będzie kadra oraz słuchacze z placówek edukacyjnych z Turcji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Niemiec. 29 i 30 marca 2012 Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne „Teatr Grodzki” poprowadzi dla nich szkolenia i prezentacje w swoim Ośrodku ZAZ „Laliki”, placówce zatrudniajacej osoby niepełnosprawne. Spotkanie ma na celu wymianę metod pracy w edukacji dorosłych w ramach projektu DELTA dofinansowanego przez Unię Europejską (Projekty Partnerskie Grundtviga).

Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy w Lalikach prowadzony jako Zakład Aktywności Zawodowej zatrudnia 22 osoby niepełnosprawne o znacznym i umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, które po półrocznych szkoleniach objęły stanowiska recepcjonistów, pokojowych, kucharzy. Jest to jedyna tego typu placówką w województwie śląskim.

Zawitają w do niego goście z centrum edukacyjnego Etimesgut Halk Eğitimi Merkezi z Ankary, organizacji pozarządowej Espiral Entitat de Serveis z Girony, organizacji AGRAF gUG związanej z Uniwersytetem w Saarland oraz charytatywnej organizacji HP-MOS z Londynu (lider projektu).

W programie wizyty znajdą się warsztaty teatralne, w sztuki lalkarskiej, filmy o działalności Bielskiego Stowarzyszenia Artystycznego „Teatr Grodzki” na rzecz osób niepełnosprawnych oraz przejażdżki bryczką i ognisko.

Dzieki udziałowi w projekcie partnerskim Grundtviga w ciagu dwóch lat 24 osoby ze Stowarzyszenia „Teatr Grodzki” będą mogły zwiedzić placówki edukacyjne i charytatywne w krajach partnerskich – wyjedzie 16 beneficjentów (osoby niepełnosprawne) i 8 osób z kadry.

Projekt DELTA ma na celu poprawę jakości kształcenia słuchaczy w krajach europejskich poprzez poznawanie różnych metod uczenia się. Strona projektu: http://deltagrundtvig.wordpress.com

Więcej informacji na temat udziału w projektach partnerskich Grundtviga można uzyskać na stronie polskiej Narodowej Agencji Programu „Uczenie się przez całe życie” – www.grundtvig.org.pl

 

                                                                                     

Przeglądaj inne posty:

Wróć do poprzedniej strony