W ramach promocji projektu ARTES Teatr Grodzki zorganizował dwie sesje warsztatowe dla osób zainteresowanych wykorzystaniem sztuki w edukacji i w działaniach na rzecz integracji społecznej. Obydwa spotkania prowadziły Maria Schejbal i Jolanta Kajmowicz-Sopicka.
W dniu 22 lutego 2015 przedstawicielki stowarzyszenia prezentowały platformę dobrych praktyk ARTES w zaprzyjaźnionej organizacji niemieckiej Expedition-Metropolis w Berlinie http://www.expedition-metropolis.de/ pod hasłem „PUPPET THEATRE – STORYTELLING – SOCIAL INCLUSION”. Uczestnicy zajęć – trenerzy, edukatorzy, pracownicy organizacji pozarządowych z Niemiec, Włoch, Rumunii i Republiki Południowej Afryki – mieli okazję poznać proste techniki opowiadania historii w teatrze za pomocą znaków plastycznych i z udziałem papierowych i szmacianych lalek.
Druga sesja została zorganizowana 26 lutego 2015 we współpracy z Domem Kultury imienia Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej dla dwudziestoczteroosobowej grupy instruktorów teatralnych oraz instruktorów terapii zajęciowej, nauczycieli, pedagogów szkolnych i terapeutów. Była to równocześnie inauguracja polskiej sekcji językowej, która została utworzona na platformie ARTES (prowadzonej w języku angielskim), by poszerzyć zasięg oddziaływania projektu: http://artescommunity.eu/materialy-edukacyjne/ W polskiej części platformy zostały opublikowane tłumaczenia opisów wybranych technik i scenariuszy zajęć opracowanych przez Teatr Grodzki i Fundację Artemisszio z Budapesztu. Planowane jest sukcesywne rozbudowywanie polskiej bazy dobrych praktyk, a wszyscy zainteresowani problematyką sztuki zaangażowanej społecznie mogą przyłączyć się do nowoutworzonej polskiej grupy dyskusyjnej na platformie: http://artescommunity.eu/groups/polska-grupa-dyskusyjna/