DELTA – Developing Efective Learner Training Across Europe
(Rozwijanie efektywnego kształcenia słuchaczy w Europie)
Czas realizacji: 08.2011 r. – 07.2013 r.
Dofinansowanie: Komisja Europejska, Projekty Partnerskie Grundtviga
Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne „Teatr Grodzki” bierze udział w projekcie DELTA (Developing Efective Learner Training Across Europe) jako organizacja partnerska. Inicjatywę koordynuje organizacja Health Psychology Management Organisation Services z Wielkiej Brytanii – charytatywna organizacja świadcząca usługi z zakresu zdrowia psychicznego i fizycznego. Uczestniczą w niej również: organizacja AGRAF gUG związana z Uniwersytetem w Saarland w Niemczech, centrum edukacyjne Etimesgut Halk Eğitimi Merkezi z Turcji, organizacja pozarządowa Espiral Entitat de Serveis z Hiszpanii.
Relacje słuchaczy z wyjazdu do Saarbrucken (j. polski):
Tutaj do pobrania (j. angielski):
- Pierwszy biuletyn >>
- Drugi biuletyn >>
- Trzeci biuletyn >>
- Czwarty biuletyn >>
- Piąty biuletyn >>
- Magazyn projektu ze zdjęciami z międzynarodowych spotkań >>
- Publikacja projektu – „Effective Learner Training Across Europe” >>
Dzięki udziałowi w tej inicjatywie w ciagu dwóch lat 24 osoby ze Stowarzyszenia „Teatr Grodzki” będą mogły wyjechać do placówek edukacyjnych w krajach partnerskich – 16 beneficjentów (osoby niepełnosprawne) i 8 osób z kadry. Pracownicy i beneficjenci Stowarzyszenia wezmą udział w zajęciach edukacyjnych w innych krajach prowadzonych dla osób niepełnosprawnych i w trudnej sytuacji życiowej.
Projekt DELTA ma na celu poprawę jakości kształcenia słuchaczy w krajach europejskich poprzez poznawanie różnych metod uczenia się stosowanych przez partnerów projektu dla grup potrzebujących wsparcia. Rezultatem będzie stworzenie podręcznika wybranych najlepszych metod nauczania dorosłych opartych na aktywizacji słuchaczy. Organizacje partnerskie będą mialy możliwość porównania różnych technik edukacyjnych w Unii Europejskiej z perspektywy słuchaczy. Wymiana doświadczeń pozwoli na poznanie innowacyjnych sposobów nauczania poprzez odgrywanie ról, symulację, jak również zdobycie wiedzy na temat wykorzystania nowych technologii (e-learning, etc). Projekt DELTA – www.deltagrundtvig.wordpress.com
Relacje z wyjazdów i spotkań na stronie Stowarzyszenia:
http://www.teatrgrodzki.pl/szkoleniu-w-gironie-w-hiszpanii/
http://www.teatrgrodzki.pl/turecka-kawa-czyli-wyjazd-do-ankary-dzieki-dofinansowaniu-unii-europejskiej/
http://www.teatrgrodzki.pl/pracownicy-zaz-u-zakladu-introligatorsko-drukarskiego-w-saarbrucken/
http://www.teatrgrodzki.pl/miedzynarodowe-szkolenie-w-lalikach-projekt-delta/
Wiadomości prasowe o projekcie:
http://naukabezbarier.pl/wp-content/uploads/2013/01/edukator-7_www.pdf strona 12 i 13
http://naukabezbarier.pl/wp-content/uploads/2012/09/edukator-6_www.pdf strona 12 i 13
http://naukabezbarier.pl/wp-content/uploads/2012/07/edukator-5_w3.pdf strona 8 i 9
www.wiadomosci.ngo.pl/x/712314
www.bb365.info/miedzynarodowe-spotkanie-w-beskidach,newsy,akcje,2334,0
Galeria: www.teatrgrodzki.pl/o-nas/galeria/?album=10&gallery=77
Projekty Parterskie Grundtviga
Jeżeli chcesz wymienić się metodami nauczania dorosłych z kadrą innych krajów i odwiedzić razem z Twoimi słuchaczami/uczestnikami zajęć zagraniczne placówki, warto wziąć udział w tzw. małych projektach wymiany czyli projektach partnerskich Grundtviga. Można uzyskać dofinansowanie od Unii Europejskiej (program Uczenie się przez całe życie) na maksymalnie 24 wyjazdy w ciagu 2 lat trwania projektu.
Jak można zdobyć dofinansowanie, co warto wiedzieć? W projekcie partnerskim Grundtviga muszą wziąć udział minimum 3 organizacje z 3 europejskich krajów. Każda uczestnicząca organizacja składa własny wniosek o dofinansowanie do Narodowej Agencji w swoim kraju, ale wcześniej partnerzy ustalają wspólną treść wniosku; pobiera się go ze strony internetowej Narodowej Agencji. W porównaniu do wielu programów dofinansowanych ze środków unijnych, formularz wniosku jest prosty do wypełnienia (składa się go w języku angielskim).
Więcej informacji na temat projektów partnerskich Grundtviga można uzyskać na stronie Narodowej Agencji Programu „Uczenie się przez całe życie”, Program GRUNDTVIG – www.grundtvig.org.pl
Opis projektu umieszczony jest w bazie EST (European Shared Treasure), gdzie organizacje z całej Europy dzielą się wypracowanymi rezultatami – http://llp.est.org.pl
Klikamy na ‘Szukanie zaawansowane’, a potem u góry strony można zmienić język przez ‘Change Language’.
Projekt dofinansowany przez Unię Europejską w ramach programu „Uczenie się przez całe życie”. Niniejsza strona odzwierciedla jedynie stanowisko jej autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w niej zawartość merytoryczną.