Slideshow

Kim jesteśmy?

Jak pomagamy?

Jak możesz pomóc?

Uwaga! Nowe scenariusze

 

Baza scenariuszy teatralnych www.teatramatorski.pl– utworzona przez „Teatr Grodzki” w 2006 roku dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród twórców teatru amatorskiego. Każdego miesiąca autorzy sztuk zamieszczonych na naszej stronie internetowej otrzymują informacje o realizacji swoich tekstów przez różne grupy miłośników teatru w całej Polsce.

Zapraszamy do zapoznania się z nowymi pozycjami scenariuszy: Krystyny Chołoniewskiej („Nieobecny”, „Poczekalnia”, „Śnieżynka”), Zofii Kaliskiej („Dla Elizy”) i Piotra Cieślika („Buenos Aires – Miasto otwarte”).

Krystyna Chołoniewska jest autorką sztuk teatralnych, słuchowisk, scenariuszy telewizyjnych, utworów poetyckich oraz prozatorskich. Jej teksty dla dzieci i dorosłych są realizowane w radiu, telewizji i teatrze.

Zofia Kaliska z wykształcenia jest historykiem. Od kilku lat zajmuje się pisaniem książek dla dzieci i dla dorosłych.

Piotr Cieślik jest nauczycielem języka niemieckiego. W okresie studiów aktywnie uczestniczył w kręgu Polskich Literatów. W roku 2003 zaczął pisać scenariusze.

„Wybrałam sztukę Kordonki i koronki – pięknie ją Pani wymyśliła. I dziękuję serdecznie za zgodę na jej wystawienie! Prowadzę zajęcia innowacyjne pod tytułem Dziecko w teatrze. Do tej pory dzieci poznawały różne aspekty teatru i nadszedł czas na  samodzielną grę. Już widzę jak się cieszą, kiedy jutro będziemy czytać scenariusz”.

„Nasza firma organizuje autorską akcję skierowaną do domów dziecka. W tym roku chcielibyśmy, aby uczestnicy tego przedsięwzięcia napisali scenariusz sztuki teatralnej. Na Państwa stronie internetowej znalazłam ciekawe wademekum na temat pisania sztuk  autorstwa pani Liliany Bardijewskiej. Chcemy wysłać ten tekst oraz jeden ze scenariuszy do domów dziecka z naszego regionu jako pomoc w napisaniu przez nich samodzielnego scenariusza”.

„Przeczytałam scenariusz Bajka kołowrotka, który niesamowicie napełnił mnie radością. Pracuję jako terapeuta z osobami niepełnosprawnymi i między innymi prowadzę z koleżanką amatorskie kółko teatralne. Bardzo chciałabym wykorzystać w naszym przedstawieniu fragmenty tego tekstu. Dla naszych podopiecznych nie będzie to tylko bajka, ale lot w marzenia. Bardzo często brakuje im sytuacji czy okoliczności dzięki którym mogą „wzlecieć” ponad codzienność, stać się kimś innym, kimś za kim nikt nie będzie się oglądał, gardził, czy potępiał. Przenieść się choć na chwilę w marzenia – to bezcenne. Właśnie dzięki takim momentom moja praca jest wyjątkowa i cudowna”.

„Jestem nauczycielką języka polskiego w zespole szkół społecznych i jednocześnie prowadzę zajęcia koła teatralnego. Młodzieży bardzo spodobał się scenariusz Pięć minut i chcielibyśmy wystawić sztukę na jego podstawie”.

„Informuję Państwa, że pobrałam scenariusz znajdujący się na stronie Teatru Amatorskiego pt. Król wschodzącego słońca i użyję go (po wprowadzeniu kilku zmian) na Dekanalnym Spotkaniu Młodzieży”.

„Jestem nauczycielką matematyki w szkole podstawowej i wraz z moimi wychowankami chcę pokusić się o wystawienie w naszej placówce Opowieści wigilijnej, którą znalazłam na Państwa stronie. Aktorsko chcieliby zaistnieć uczniowie klasy szóstej, a widzami będzie pozostała dziatwa szkolna oraz wszyscy, którzy nas – jako grupę amatorską – już wcześniej widzieli. Scenariusz bardzo nam odpowiada i dlatego prosimy o wyrażenie zgody na jego wykorzystanie”.

„Jestem instruktorem teatralnym w gimnazjum. W tej chwili pobrałem z Państwa strony teksty scenariuszy dla młodzieży i osób starszych. Czekam, który z tekstów przypadnie grupie do gustu i rozpoczynamy wspólną pracę”.

”Na scenariusz Pięć minut natknąłem się przypadkowo, poszukując odpowiedniego tekstu na planowany letni projekt teatralny. Chcemy pokazać coś fajnego, zabawnego i prostego do odczytu. Nasza, nieformalna jeszcze, grupa działa przy domu kultury”.


Przeglądaj inne posty:

Wróć do poprzedniej strony